Dech a meditace (2)

Šišinka mozková - naše brána do jiné dimenze

Šišinka mozková je žláza o velikosti hrášku schovaná v centru našeho mozku na úrovni očí. Z pohledu indického učení se jedná o čakru třetího oka. Šišinka mozková produkuje melatonin, který je klíčový pro kvalitní, hluboký, energizující, očistný spánek. Melatonin je také zodpovědný za boj proti volným radikálům v těle. Šišinka mozková je jediné místo, kde v těle melatonin vzniká.

Dnes se tomuto centru říká třetí oko, nicméně vědecké výzkumy naznačují, že tato žláza byla dříve naším prvním okem. Její tvar a nervové složení podporují možnost, že plnila funkci prvního zrakového orgánu. Je to centrum jasnozřivosti, spirituálního růstu a intuice a brána do vyšších dimenzí. Otevírá nám vhled, který přesahuje náš běžný zrak.

Tím, jak se naše tělo i mysl zanáší toxiny, funkce šišinky mozkové slábne a my ztrácíme své propojení s vyšším vědomím a jednotným polem. Šišinka mozkové kalcifikuje nesprávnou stravou, alkoholem, kofeinem, tabákem, toxickým prostředím, stresem a elektromagnetickým polem, které vyzařují moderní zařízení, jako jsou chytré telefony. Obzvláště jí nesvědčí fluorid, který se nachází v kohoutkové vodě nebo zubních pastách.

Proto je obzvláště důležité pravidelně detoxikovat tělo, protože zanesené tělo a mysl můžou jen stěží přeladit na vyšší úroveň. Je klíčové vysadit ze svého jídelníčku jakýkoliv cukr, tabák, alkohol, kofein a pít čistou živou vodu. Živou vodu nabízejí například lesní studánky nebo minerální prameny.

Jakmile detoxikujeme tělo, můžeme začít s aktivací třetího oka. Jednoduchou cestou je meditace s pozorností na tuto oblast. V józe pomáhají všechny inverzní ásany, v přírodě zase pozorování slunce.

.