Múdrá sova (3)

Je čas na inventuru.

Je čas vynést na světlo to, co bylo doteď zakořeněno hluboko ve vás, ve tmě a nevědomí. To, co vidíte kolem sebe, jsou důsledky vaší přirozenosti, kterou jste si postupem času vytvořili.

Vnímejte sami sebe v situacích. Jak reagujete, jak cítíte, jak přemýšlíte? Možná se vaše nejisté Já převléká do arogance a nadřazenosti nad ostatními. Možná se vaše vystrašené Já porovnává s ostatními a couvá ve chvíli, kdy si má stát za svým. Možná se snažíte svého dosáhnout manipulací a možná jste to vy, s kým je manipulováno.

Pravou povahu věcí uvidíte až ve chvíli klidu. Pojďte do meditace a nechte se vést do svého středu, abyste pochopili sebe a své postavení v životních situacích.

Není třeba se bát. Cokoliv uvidíte, cokoliv zjistíte, k vám přijde v ten pravý okamžik. Nikdy nejste příliš slabí na to, abyste unesli pravdu. Chceme-li nalézt světlo, musíme projít tmou.

Vaše reakce jste se naučili jako obranný prostředek v časech, kdy jste to jinak neuměli nebo nechtěli. Teď už je nepotřebujete. Proto se vám odhalují, protože jste dost silní, abyste je proměnili.

Je na čase stanovit si zdravé hranice, které nezasahují do prostoru toho druhého. Budujte si ochranný štít, v laskavosti, pokoře a respektu k druhým, a zároveň v síle a souznění sám se sebou. Pamatujte, že druzí lidé vám ublíží jen tehdy, kdy jim to sami dovolíte.

Nesuďte druhé za jejich nevědomost a za jejich volby. Respektujte jejich směr a dovolte si jít jiným směrem. Emoce druhých lidí nejsou vaše emoce, nehledě na to, jak empatičtí jste. Naučte se rozpoznávat, co jste ještě vy a co už je energie druhého člověka. Zjistíte to tak, že se budete stále dokola vracet k sobě, poznávat své pocity a myšlenky.

Poznejte sami sebe s tím dobrým i špatným. Jedině tak si můžete ustát tlak okolí a případně vyrůst do své lepší verze.

.