Múdrá sova (4)

Máme dvě možnosti, kým můžeme být.

Můžeme být buď tvůrce, nebo oběť. Zadívejte se zpět ve svém životě. Volíte si častěji roli OBĚTI, kdy reagujete na život? Nebo volíte častěji roli TVŮRCE, kdy tvoříte život? Abychom se z oběti mohli stát tvůrci, musíme se naučit být nejdříve POZOROVATELI.

Buďte na prvním místě pozorovateli. Sledujte, co se kolem vás odehrává, a sledujte, co se odehrává uvnitř vás. Nevěnujte se v té chvíli ničemu jinému, nic nehodnoťte, nic neočekávejte. Jen buďte. V pochopení dostáváme do rukou klíč k proměně.

Čím méně času budete trávit hodnocením, očekáváním a reagováním, tím více prostoru se vám otevře pro tvoření. Být tvůrcem neznamená mít vše pod kontrolou. Být tvůrcem znamená umět si poradit s tím, co zrovna přichází, a proměnit to ve svůj prospěch.

Je načase probudit se z neklidného spánku, ve kterém se vám nezdají žádné sny. Připomeňte si své sny, touhy a cíle, od kterých jste upustili, protože jste ze své role oběti neviděli cestu. Nelpěte na podobě, jak se mají vaše touhy vyplnit. Nediktujte Zemi, jak se má otáčet. Ze svého místa zřejmě nemůžete vidět to nejlepší řešení pro vás, které vidí vaše duše.

Přijměte svou roli tvůrce. Neboť vždy aktivně ovlivňujete svoji realitu myšlenkami a tím, jak reagujete na úkoly, které před vás život postaví. Chvalte každý den, každý posun i každý neúspěch.

Vždy si volte radost a lásku, protože to jediné má v životě opravdový smysl.

.