ŘÍKAJÍ MI JOGÍNKA...

já si říkám průvodkyně zdravým dechem a pránajámou…

a někdy taky spisovatelka, cestovatelka a hérečka…

Kdo je Niki?

Přivoní si ke každé květině, kolem které projde.
Zpívá si ve sprše. I mimo sprchu.
Co si umane, to si splní. I když to trvá několik let.
Vždycky na všechno má minimálně jednu pesimistickou námitku.
Neumí se rychle rozhodovat. Když se rozhodne rychle, tak většinou blbě.
Miluje pohádky. Nenávidí horory.
Na fotkách ráda dělá blbé ksichty.
Zbožňuje přírodu a chodí na dlouhé treky.
Každé ráno pije zelený čaj.
Ne protože je tak děsně zdravý, ale protože jí děsně chutná.
Občas chodí se zavřenýma očima, aby si připomněla, jak je důležité vidět

Jsem dítě devadesátek. Narodila jsem se a vyrostla ve Znojmě, a žila jsem také ve Valašské Bystřici. To znamená, že mám blízko jak k vínu, tak ke slivovici.

Vystudovala jsem žurnalistiku a mediální studia a svou kariéru jsem začala jako redaktorka České televize. Publikovala jsem v časopisech, pracovala ve filmové produkci, až jsem se rozhodla, že už mám všeho dost…

Odjela jsem do Indie, kde jsem se stala certifikovanou instruktorkou jógy a pránajámy. Věnuju se především rozšiřování povědomí o důležitosti dechu a provázím dechovými technikami.

Mojí vášní je cestování. Žila jsem ve Francii, Austrálii, Thajsku. Navštívila jsem Indii, Izrael a samozřejmě Evropu.

Vedle toho ráda hraju divadlo a píšu knihy. Na kontě mám tituly Namazaným dolů (Fragment, 2020) a Zeměmíry (Motto, 2021).

MEDIA

Nový den, TV Prima, 11. 8. 2021

Dobré ráno ČT, 22. 6. 2021

Jak mi pomohla pránajáma?

Ovládnout svůj dech… člověk by řekl “taková blbost” a přitom to dokáže od základu změnit život… i to je můj příběh.

Celý svůj život jsem byla netrpělivá, neklidná a neustále něco řešící. V hlavně mi od rána do večera proudily vyčerpávající myšlenky, byla jsem věčně nespokojená, nedokázala jsem se zastavit a užívat si to, co je kolem… mnohokrát jsem se dostala na pokraj sil.

Měla jsem blbé vztahy s okolím, měla jsem blbý vztah sama k sobě. Necítila jsem se dobře se svým tělem, nebylo mi pohodlně s mými myšlenkami.

Jo, hledala jsem východisko, ale hledala jsem ho vždycky někde venku… Pránajáma mi ukázala způsob, jak východisko najít uvnitř. Klid, sílu, radost, spokojenost…

Díky dechovým technikám a meditacím mám daleko více energie a chuti do života. Nejsem  vyčerpaná (z práce a ze života) po psychické stránce. Zároveň se dokážu zklidnit a uvolnit se. Tíživé a bolavé situace dokážu rozdýchat a “vyprdnout” se na ně.

Jo a taky vyjdu kopec a schody, aniž bych se  musela stydět, že mi tečou z pusy sliny, jak to nemůžu udýchat…

Těch benefitů a změn je spousta, ale za mě to nej nej nej? Mám kontrolu nad svou myslí a už jí nedovolím páchat lumpárny (jako třeba stresovat se, strachovat se a střídat nálady jak ponožky).

Taky by se vám to hodilo?

Denně se nadechneme cca 23 tisíc krát. To je 23 tisíc šancí na změnu k lepšímu. Začněte taky – stáhněte si dechovou lekci ZDARMA.

.